Разное

Як придбати виставлену на аукціон деревину

38

Електронні аукціони, на яких продається деревина, є достатньо перспективним напрямком, який останнім часом стрімко розвивається. Якщо раніше такі продажі тривалий час залишалися в тіні, сьогодні створено цілком прозорі умови. Торги ведуться через систему держзакупівель «Прозоро». Взяти участь в аукціонах можуть всі суб’єкти господарювання, незалежно від форми власності, розмірів компанії і так далі. Але через систему «Прозоро» можливо не тільки продати, але й купити деревину на цілком вигідних умовах.

Умови торгів

Аукціони по деревині проводяться кожен квартал. Відбуваються вони через спеціальні онлайн-майданчики, до числа яких належить Українська універсальна біржа. До речі, з 1 липня 2021 року відбулися значні зміни на законодавчому рівні, які безпосередньо стосуються сфери торгівлі деревиною. Дізнатися детальну інформацію можна за посиланням https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/zahalna-informatsiya-dlya-uchasnykiv-rynku/ .

Отже, державні лісозаготівельні господарства кожен квартал на спеціальних онлайн-майданчиках виставляють сировину, добуту під час санітарного вирубування дерев, на продаж. Кожен охочий може скористатися пропозиціями та придбати деревину за найкращими умовами та за сприятливими цінами. Окрім того, слід зазначити, що продажі через систему «Прозоро» ведуться максимально чесно, відкрито, тут зібрані пропозиції від багатьох продавців, а ціна за лоти – цілковито прийнятна і не завищена. 

Правила проведення аукціонів

Як було зазначено, ще до недавнього часу деревина продавалася через прямі договори. Для когось це було зручно і вигідно, але зазвичай більшість коштів переходили в тінь, а ціна могла бути занадто високою. З недавнього часу купити сировину можна лише на спеціальних аукціонах в системі «Прозоро». Матеріали, представлені на торгах, доступні в найрізноманітніших формах. Це можуть бути:

  • дрова;
  • колоди;
  • стовбури і так далі. 

Аукціони проводяться на ресурсах, які акредитовані в системі «Прозоро». До числа таких належить УУБ. Взяти участь в аукціоні може кожен охочий. Для цього достатньо зареєструватися на сайті УУБ. Всі дані учасників надаються в електронному форматі, а самі торги ведуться в форматі онлайн. Важлива умова – вартість об’єкта. Стартова ціна може змінюватися, але не може бути нижчою за собівартість – це одна з головних умов антикорупційної політики, якої дотримується «Прозоро». 

За декілька днів до проведення аукціону «Прозоро» сповіщає про нього потенційних клієнтів, оголошуючи дату і час проведення. Вся інформація доступна на УУБ. Перемогу отримає той, хто запропонує найвищу вартість лоту. Після того як аукціон завершується, оприлюднюються його результати. Переможець підписує договір з продавцем. Весь документообіг ведеться в онлайн-форматі в рамках системи. Кожен учасник може бути впевнений в прозорості угоди, всі дані перевіряються ще до початку торгів на етапі збору заявок на участь в аукціоні. 

Добавить комментарий